Warning: Constants may only evaluate to scalar values in /www/doc/www.vipclinic.sk/www/wp-content/plugins/easy-fancybox/easy-fancybox.php on line 40

Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, string given in /www/doc/www.vipclinic.sk/www/wp-content/plugins/easy-fancybox/inc/class-easyfancybox.php on line 208

Warning: Illegal string offset 'classic' in /www/doc/www.vipclinic.sk/www/wp-content/plugins/easy-fancybox/inc/fancybox-classic.php on line 303

Warning: Illegal string offset 'classic' in /www/doc/www.vipclinic.sk/www/wp-content/plugins/easy-fancybox/inc/fancybox-classic.php on line 309
Oxygenoterapia - VIP clinic
Prístrojová lymfodrenáž
10. júla 2016
Kyslíkový lifting
10. júla 2016

Oxygenoterapia

Prečo podstúpiť oxygenoterapiu?

Oxygenoterapiou sa zlepšuje prevencia niektorých ochorení, podporuje sa hojenie, zvyšuje psychická aj fyzická kapacita a zlepšuje sa stav pleti.
Kyslík je pohonná látka v živote. Keďže kyslík nie je možné v organizme skladovať, musíme zaistiť jeho pravidelný prísun a to práve dýchaním. Ak je v tele nedostatok kyslíka, je v tele aj nedostatok energie.

Pri oxygenoterapii čiže vdychovaní zvlhčeného kyslíka je odporúčaná frekvencia podávania minimálne 5x - 10x. Terapia navodzuje pocity celkového upokojenia, zlepšenie dychu a ustupuje únava. Inhalácia koncentrovaného kyslíka kladne prispieva k spomaleniu procesu telesného aj duševného starnutia, pôsobí priaznivo na psychiku, posilňuje imunitný systém pri infekciách a oslabenom organizme, zlepšuje energetický stav organizmu, znižuje nepriaznivé dopady zlých ekologických podmienok na zdravie. Oxygenoterapia je vhodná pri ochoreniach dýchacích ciest, k zlepšeniu prekrvenia a proti únave.
Kyslíková terapia je liečbou komplexnou. Pôsobí na celý organizmus nie len na chorý orgán. Táto terapia nie je riziková a je univerzálne použiteľná.

Kedy využiť oxygenoterapiu?

Odporúčame pri astme, bronchitíde, angíne pectoris, ischémii. Zlepšuje fyzickú a psychickú kondíciu, výkonnosť svalov i mozgu, pomáha prekonať vyčerpanosť, zvyšuje imunitu voči virózam a zlepšuje pamäť.
Nedostatok kyslíka a zároveň energie je príčinou mnohých ochorení a vedie ku vzniku zdravotných problémov.

Ako často oxygenoterapiu absolvovať, aby som cítil/a efekt?

Je to veľmi individuálne, niektorý organizmus reaguje veľmi dobre napríklad len na jednu kúru týždenne (stačí 30-45 minút), niekto, kto má dlhodobé vazospastické bolesti hlavy absolvuje kúru denne.
Metóda oxygenoterapie je používaná nie len v lekárstve, ale aj v bežnom živote už niekoľko rokov. Ak je kyslík vdychovaný v koncentrácii vyššej ako je prítomný vo vzduchu, stúpa počas tejto doby aj koncentrácia kyslíka v krvnej plazme. Niektoré problémy ako poruchy pamäte, zníženie výkonu, spomalené reakcie, kvalita zraku a sluchu, rovnako ako migrény alebo predčasné starnutie, sú často dávané do súvislosti s nedostatočným prekrvením organizmu. Zvýšenie prísunu kyslíka tkanivám, zlepšuje účinok obranných mechanizmov a urýchľuje rast a regeneráciu.

PREČO dýchať koncentrovaný kyslík?

Ošetrenie Vám pomôže redukovať známky starnutia, poškodenia pokožky slnečným žiarením, vyrovnať suchú a mastnú pokožku a lieči akné. Kyslíková mezoterapia umožňuje doplniť chýbajúci kyslík a vrátiť pokožke pocit sviežosti, jasnosť a zdravý vzhľad.
Toto ošetrenie je vhodné pre všetky typy pleti a nemá vedľajšie účinky.

Účinky

  • posilňuje imunitu,
  • spomaľuje proces telesného a duševného starnutia a posilňuje zrak,
  • zlepšuje pamäť a koncentráciu,
  • regeneruje pľúca astmatikov, alergikov aj fajčiarov,
  • pomáha pri únave, strese, pracovnom preťažení, pri poruchách spánku,
  • zlepšuje športové výkony a sexuálnu výkonnosť,
  • pomáha pri bolestiach hlavy a migrénach,
  • regeneruje organizmus po chemoterapii a ožarovaní,
  • kyslík zabíja vírusy
  • posilníme organizmus pred operáciami a kúra je vhodná i na pooperačné doliečenie

Koncentrovaný kyslík má veľký význam aj u úplne zdravých ľudí. Kyslíková kúra je vhodná aj z preventívnych dôvodov. Okysličením buniek omladzujete celý organizmus a predchádzate zdravotným problémom. Kyslík navyše spomaľuje starnutie.