Warning: Constants may only evaluate to scalar values in /www/doc/www.vipclinic.sk/www/wp-content/plugins/easy-fancybox/easy-fancybox.php on line 40

Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, string given in /www/doc/www.vipclinic.sk/www/wp-content/plugins/easy-fancybox/inc/class-easyfancybox.php on line 208

Warning: Illegal string offset 'classic' in /www/doc/www.vipclinic.sk/www/wp-content/plugins/easy-fancybox/inc/fancybox-classic.php on line 303

Warning: Illegal string offset 'classic' in /www/doc/www.vipclinic.sk/www/wp-content/plugins/easy-fancybox/inc/fancybox-classic.php on line 309
Často kladené otázky - VIP clinic

Často kladené otázky

1 Je neinvazívna liposukcia bezpečná?

Áno, bezbolestná liposukcia je bezpečná - nie je potrebná anestézia a odpadajú tak riziká spojené s klasickým operačným zákrokom.

Keďže ide o neinvazívny zákrok, po ošetrení sa môžete ihneď vrátiť k svojim každodenným aktivitám - do práce, za zábavou alebo vyraziť cvičiť.

2Je neinvazívna liposukcia bolestivá?

Ide o zákrok úplne bezbolestný. Pri ošetrení ultrazvukom klienti vnímajú iba ľahké pískanie v ušiach. Prevažná väčšina klientov považuje ošetrenie za veľmi príjemné, relaxujúce a niektorí počas neho dokonca aj zaspia.

3Musím dodržiavať nejaké pokyny pred alebo po zákroku?

Aspoň deň pred ošetrením je vhodné zvýšiť pitný režim (najlepšie 2,5 litra nesladených neperlivých vôd). V deň ošetrenia a nasledujúce 3-4 dni sa odporúča naďalej dodržiavať zvýšený pitný režim, vyhnúť sa káve, čaju (biely, zelený, čierny), alkoholu a mastným tučným a sladkým jedlám. Tieto opatrenia jednak stimulujú a podporujú lymfatický obeh (zvýšený pitný režim) a napomáhajú pri spaľovaní uvoľnených tukov. Je tiež vhodné obmedziť fajčenie.

V priebehu týždňa po bezbolestnej liposukcii je dobré absolvovať aj ďalšiu lymfodrenáž a k dosiahnutiu lepších výsledkov aj zaradiť fyzickú aktivitu, tak aby došlo k optimálnemu spaľovaniu uvoľnených tukov.

4Prečo je ošetrenie spojené s lymfodrenážou?

Pri ultrazvukovom ošetrení dochádza k uvoľneniu tuku z tukových buniek do medzibunkového priestoru. Odtiaľ sa tuky musia dostať do krvného riečišťa, ktorým sú potom odvedené do pečene, kde sú zmetabolizované. Tuk sa z medzibunkového priestoru odplavuje práve lymfou a preto dobre fungujúci lymfatický systém je jeden z predpokladov pre dobrý výsledok neinvazívnej liposukcie. Lymfodrenáž a zvýšený pitný režim lymfatický systém povzbudí, rozprúdi a umožní správne odplavovanie tukov z ošetrených oblastí.

5Ako dlho trvá ošetrenie?

Každé ošetrenie by malo pozostávať z niekoľkých častí:

  • konzultácia zdravotného stavu (či je alebo nie je možné aby ste liposukciu podstúpili)
  • manuálne uvoľnenie lymfatických uzlín - tento krok je veľmi dôležitý, keďže správne fungujúci lymfatický obeh je pre finálny výsledok veľmi dôležitý
  • samotné ošetrenie ultrazvukom ( dôležitá je dĺžka ošetrenia)
  • zábal a záverečná lymfodrenáž k rozprúdeniu lymfatického obehu a k odplaveniu uvoľnených tukov
    • Dĺžka jednotlivých ošetrení sa môže medzi salónmi líšiť, minimálne by sa malo jednať o 90 minútové ošetrenie, záleží predovšetkým na dĺžke ošetrenia samotným ultrazvukom a dĺžke lymfodrenáže.

6Aké nedostatky vyrieši liposukcia mužom?

Liposukcia vás zbaví neželaných tukových vankúšikov na problémových partiách tela, ako je napríklad brucho, pás, prsia, podbradok či ramená. Každý sme dispozične iný a každému sa usadzuje tuk na rôznych partiách. Liposukciou je možné vymodelovať si postavu na ktorejkoľvek časti tela. Je však nutné upozorniť, že napriek výsledkom aké sa pri liposukcii dosahujú liposukcia sama o sebe vašu obezitu nevyrieši. Výrazne však podporí váš boj s nežiaducimi kilami. Lepšie sa predsa bojuje, ak sú výsledky markantnejšie a viditeľnejšie.

7Je liposukcia 3. tisícročia bolestivá?

Liposukcia je bezbolestná a neinvazívna metóda formujúca vašu postavu. Žiadne vpichy, žiadne rany, žiadne jazvy a hlavne žiadna bolesť! Okamžite po ošetrení sa vraciate k svojim každodenným aktivitám. Nie je potrebná žiadna rekonvalescencia, ani vás nečaká nosenie nepríjemného korzetu. Ihneď sa vraciate do bežného života. Skutočnosť, že absolvujete ultrazvukovú liposukciu vás nijako neobmedzí.

8Ako liposukcia 3. tisícročia funguje?

Ak sa rozhodnete pre kavitáciu - liposukciu ultrazvukom, môžete sa spoľahnúť na obvodový úbytok -2 až -6 cm. Ultrazvuková liposukcia vám ukáže úbytky okamžite po jednotlivých ošetreniach.